Конспект уроку з баскетболу для учнів 6 класу
Мета: формувати фізичну культуру учнів засобами баскетболу.
Завдання:
1) вивчення техніки різновидів ведення м’яча;
2) засвоєння техніки кидка м’яча у кошик, стоячи збоку 1,5 м.
3) розвиток основних фізичних якостей засобами рухливих ігор та естафет;
4) виховувати дисциплінованість, колективізм, взаємодопомогу.
Інвентар: баскетбольні м’ячі; фішки; свисток; секундомір
Місце проведення: спортзал.
Дата проведення:

Хід уроку

Частина уроку
Зміст
Дозування
Організаційно-методичні вказівки
Підготовча
(14-15 хв)





1.   Шикування в одну шеренгу, привітання    .

До 1 хв

2.   Спільне визначення завдань уроку
        Тема уроку «БАСКЕТБОЛ»
До2хв
Вправа «Вилучи зайве»: учням пропонується у досить швидкому темпі декілька висловів.. їм необхідно, вилучити із них зайві слова, сформу­лювати завдання уроку. Наприклад: «Сьогодні ми вдосконалюватимемо вміння та навички під час навчальної гри в (футбол, баскетбол, во­лейбол)»;
 «Сьогодні на уроці ми (вивчатимемо, закріплюватимемо,удосконалюватимемо) тех­ніку ведення та передачі баскетбольного м'яча»;
 «Сьогодні ми розвиватимемо (рухливість, сміливість, дальність, швидкість)»;
«Сьогодні ми виховуватимемо (міцність , організованість, красномовність, дисциплінованість, відпові­дальність, працелюбність
3.   Вимірювання частоти серцевих скорочень
(ЧСС) протягом 10 с
До 20 с    .
Вимірювати чотирма пальцями на сонній артерії. Результат помножити на 6
4,   Різновиди-ходьби (звичайна-, прискорена,
спортивна)
2—З хв
Дистанція — три кроки.
Контролювати пряме положення  спини та правильне дихання
5.   Бігова розминка (у повільному темпі, приставними кроками, із високим підніман­ням стегна, із закиданням гомілок назад)
6.   Спеціальні підготовчі вправи у ходьбі (підготовка пальців для ведення і передачі м'яча)
2—3 хв



До ЗО с



Темп — середній і повільний



Звернути увагу на правильну поставу та дихання без затримок
7.   Загальнорозвивальні вправи:




а)   вихідне положення (В. П.) — основна стійка. 1 — упор присівши; 2 — упор лежачи; 3 — упор присівши; 4 — вистрибнути вгору, В. П.;
б)  В. П.— стоячи обличчям до гімнастичної
стінки, одна нога на другій сходинці стін­ки. Вистрибування вгору зі зміною поло­ження ніг;
в)  В. П.— упор присівши на правій нозі,
ліва — позаду. Зміна положення ніг
в упорі;
г)   В. П.— те саме, пряма ліва нога ліворуч.
Зміна положення ніг у стрибку в упорі;
д)  стрибки зі скакалкою (4 різновиди)
8.   Ходьба з перешикування в одну шеренгу
Ведення м’яча на місці:
-без зорового контролю,
- до стіни правою назад лівою рукою
- ведення м’яча сидячи, лежачи.
- передачі м’яча в стіну

4—5хв







12-15 разів



8—12 разів




16-20 разів



16-20 разів



ДобО разів

До 1 хв





В індивідуальному темпі, можна триматися руками за сходинки.



Ритмічно з великою амплітудою.



Із великою амплітудою, утримуючи рівновагу.


В індивідуальному темпі

Відновити дихання
Основна
(25-27 хв)







































































1.   Мотивація до навчальної діяльності
— На сучасному етапі розвитку українського баскетболу існує проблема, що стосується досягнень в олімпійському форматі. Останнім найкращім результатом виступу збірної України було 4 місце, здобуте жіночою коман­дою на Олімпійських іграх у Атланті (США) у 1996 р. Підняти український баскетбол до олімпійських висот — справа не проста, але вона під силу молодим, сильним, цілеспря­мованим, небайдужим до авторитету нашої
країни на світовій спортивній арені спортсме­нам, тобто вам, сучасній учнівській молоді.
Пам'ятайте, що золоті олімпійські медалі здо­буваються через систематичні, щоденні, іноді
виснажливі тренування. Якщо ви мрієте стати олімпійцями, пропоную негайно розпочати тренувальні вправи
2. Поєднання учнів у 2 команди
2. Обирання учня-тренера в кожній команді та його інструктаж













3.   Ознайомлення команд із тренувальними зонами





  1. Робота по станціях:

1 – ведення м’яча в обручі без зорового контролю.
2 – кидок м’яча у кошик стоячи збоку від щита на відстані 1.5 м. хлопці 1 м дівчата.
3 – ведення м’яча по гімнастичній лаві (х-ногами по лаві, д- м’яч по лаві).
4 – кидки м’яча у кошик після ведення та подвійного кроку.
5 – теоретичні питання.

5.   Аналіз типових помилок

6.   Рухлива гра «Виклик номерів» із веденням м’яча.





Навчальна гра з метою пояснення техніки захисту та нападу.

До 1 хв
























До 30 с
ДоЗОс














До 1 хв






12-14 хв
















5—6 хв






5—6 хв

Прийом «Є проблема!»
























Прийом «Підсвідомий вибір»: учитель готує до заняття баскетбольні різнокольорові м'ячі за кількістю учнів. Кількість кольорів має відпо­відати кількості груп. Після того, як учні взяли м'ячі, формуються групи
Контролювати психоемоційний стан учнів (взаємоповага, толерантність). Учень-тренер є зразком для команди у виконанні вправ; він контролює процес тренування, фіксує типові помилки під час виконання вправ, про що доповідає вчителеві наприкінці тренування

Кількість тренувальних зон повинна хоча б на 1 перевищувати кількість команд, що по­передить виникнення черг.

Учням-тренерам контролювати техніку виконання тренувальних вправ


Демонстрація вчителем техніки виконання вправ, що викликали в учнів труднощі.










У кожній колоні за кожним учнем закріп­лено номер. Учитель називає номер, учень із таким номером бере м'яч із обруча, вико­нує ведення навколо кеглі та повертається назад. Перемагає команда, яка фінішує першою.
Пояснення вчителем основних елементів
Заключна
(4-5 хв)-






1.   Шикування в одну шеренгу
2.   Релаксація
— Утворіть коло, візьміться за руки, заплю­щіть очі. Уявіть собі Олімпійські ігри 2020 р., а саме — церемонію нагородження, Перше місце посіла збірна команда України, у складі якої і ви. Послухайте, як вам стоячи аплодують тисячі людей, подивіться на лозунги:
«Слава Україні!», «Слава українцям!». Ви від­чуваєте гордість за свою країну!
3.   Рефлексія «У спортивному залі»




4.   Підбиття підсумків уроку
5.   Домашнє завдання

6.   Організоване залишення спортивної зали
До 30 с
До2хв











До
1-2 хв

За зростом біля лінії
Позбавлення емоційного збудження у дітей















Відзначити команду, яка перемогла
Повторити вправи з розвитку швидкісно-силових здібностей
Ходьба в колону по одному










Немає коментарів:

Дописати коментар